Ho´oponopono andestamise tehnika

Igapäevaelus puutume me tihtipeale kokku inimestega, kes panevad meid ennast tundma väga erineval moel. Tunded, mis surutakse alla võivad kehasse kinni jääda, hakkavad inimest häirima ja igapäevaelu tegemisi mõjutama ning jäävad meid saatma senikaua, kuni me nendega tegeleme. Ho’oponopono on traditsiooniline Havai puhastus- ja vabastustehnika, mille täna on moderniseeritud ja lääne inimesele arusaadaval kujul suure auditooriumi ette toonud dr. I. Hew Len. Dr. Hew Len’ile õpetati doktorantuuris, et tema töö on teisi inimesi aidata.

Kahuna_Morrnah_SimeonaVeidi hiljem tutvustas talle Ho’oponopono protsessi Morrnah Simeona, keda kutsutakse ka – Hawaii Elav Kingitus. Morrnah õpetas, et ükskõik milline probleem meie ellu tuleb, on meil vaja vaadata ainult iseennast ja et: “Rahu algab minust”.

Ho´oponopono meetodi aluseks on filosoofia, et kõik, millega inimene oma elus kokku puutub, on tema enda looming. Iga asi, sündmus, teine inimene jne., mis inimese ellu ja kogemusse tuleb, saab sinna tulla ainult siis, kui inimesel endal on sisemuses miski, mis selle konkreetse elukogemuse tema peale tõmbab. Inimene võtab seega kõige eest, mis tema ellu tuleb, täieliku ja sajaprotsendilise vastutuse. Ka nende asjade eest, mis on näivalt väljaspool. Näiteks miski, mida inimene uudistest loeb, jõuab tema teadvusesse ainult seetõttu, et tema enda sees on mingi sarnasus selles uudises kirjeldatuga. Kui seda sarnasust ei oleks, siis ta seda uudist vaatama või lugema ei juhtuks või lihtsalt ei märkaks seda.

Ho’oponoponoga leiad oma eesmärgi ja selguse. Õpid olema avatud ja vastuvõtlik lahendustele inspiratsiooni kaudu. Õpid kustutama negatiivseid programme, mis takistavad sinu plaanide, eesmärkide ja otsuste täitumist.
hoopopoponoHoponopono aitab sul vabaneda sellest, mis sa ei ole, vabaneda sellest, mis ei ole kooskõlas sinu tõelise olemusega, ja sa saad teadlikumaks sellest, kes oled sina ise, sinu tõeline olemus.

Sa saad ennast tõeliselt armastada ja austada. Kui sa armastad ja austad ennast, saad sa ka teisi armastada ja austada. Kui leiad iseenda, leiad ka oma kired. Kui leiad oma kire, leiad ka oma eesmärgi. Kui leiad oma eesmärgi ja teed seda, mida armastad teha, tuleb sinu ellu ka küllus ja raha. Kui tegutsed kirega, oled sa õnnelik. Sa oled alati õigel ajal õiges kohas ja kõik su ümber teevad sama. Sajaprotsendiline vastutus kõige eest sinu elus on kergem tee rahule, õnnele, armastusele, heaolule ja edule.

See ongi Ho’oponopono – sa oled vastutav absoluutselt kõige eest. Eesmärgiks ei ole süütunde tekitamine. Eesmärgiks on sulle meelde tuletada, et sina ise oled loov jõud ja paluda sul tagasi pöörduda oma tõelise olemuse juurde. Alateadvus tuleb puhastada rämpsust ja programmidest, mis juhivad su elu. Ho’oponopono aitab kustutada alateadvusest mõtted, mis takistavad teie teed õnnele ja edule.

Meetod ise on äärmiselt lihtne. Kõigepealt võetakse mingi negatiivse aspekti osas täielik vastutus ning siis minnakse selle teadmisega kõrgema jõu, Looja, universumi kõiksuse ette ning öeldakse neli avaldust:

Mul on kahju …
Palun andesta…
Ma armastan Sind…
Ma tänan Sind…

Öeldes “Mul on kahju” verbaliseeritakse (ka mõttes) oma isiklik vastutus ning tunnistatakse, et eelnev looming, millest tuli antud kogemus, ei ole olnud kõige parem ning tehtud teadmatusest.
“Palun andesta” taotleb aktiivselt selle eelneva kustutamist ja transformeerimist.
Öeldes “Ma armastan sind” tunnistatakse oma vankumatut usku, et abi mida taotled tuleb kindlalt ning võetakse see vastu.
“Ma tänan sind” aitab siseneda ülesehitavasse, kooskõlastatud ja korrastatud energiaringlusse.

Võid neid 4 fraasi ka niisama korrata, suunamata neid kellelegi. Puhastamine ja tervenemine toimub niikuinii. Seda kasutatakse väga laialt, nii sassiläinud suhete, tervise kui ka tühja pangaarve korral.
Alusta küsimusest – mis minus puhastamist vajab, et ma seda praegu kogen?

Kui sa soovid midagi oma elus parandada, on ainult üks koht kuhu selle sooviga pöörduda saab: enese sisse. Kui sinna vaatad, tee seda armastusega. Ho’oponopono on protsess, mille käigus vaatame ainult enese sisse ja töötame pahnaga (mälestustega) iseendas (meie alateadvuses), sest kui ma kord saavutan tasakaalu Jumalikkusega, jõuavad selleni kõik; aga kui ma olen tasakaalust väljas, on seda ka kõik teised.

Ho’oponopono põhimõte on töötada Jumalikkusega, temale korrates: “Ma Armastan Sind; Vabanda palun; Palun andesta minule ja sellele mu sees, mis minu arusaamist piirab; Tänan Sind.”, ning lase siis Jumalikkusel teha omad korrektiivid, mis muudavad pahna (mälestused) su alateadvuses tagasi Nulliks, ning siis sellest Tühjusest saab Jumalikkus taas esile tõusta.

Kuidas puhastuslauseid öelda? Tee nii nagu sulle on parim  –  just nii ongi õige. Igaüks teeb seda erinevalt. Leia oma viis, mis iganes just sinu jaoks toimib! Mängi! Eksperimenteeri! Naudi!”

Mind ennast on see tehnika mõõtmatult palju aidanud. See on kõige lihtsam ja parim tööriist igaühele, keda painavad mõtted minevikust. Pea meeles, et kõik need minevikumõtted, mis tagasi tulevad on sellepärast, et sinus endas on jäänud küsimus lahendamata. Kui oled selle lahendanud, siis on see ka sinu elust igaveseks kustunud. Ho ´oponopono aitab sul seda teha. Võta vaid vaikne hetk iseendaga, pane vajadusel ka küünal põlema ja allpool olev muusika mängima ning tee minevikuasjadega rahu oma südames. Armastus võidab kõike!

Armastust!

Jaana Kuus

P.s. Siin on aga imeilus Hooponopono muusikasse pandud ja sisse lauldud Aman Ryusuke Seto poolt. Võid seda alati kuulata ka lihtsalt oma hingerahuks.