Laste saamisest ja emaks olemisest tänapäeva maailmas.

Mul on olnud juba üsna pikka aega tugev tunne olnud kirjutada teemal, mis puudutab eelkõige naisi ja laste saamist. Kuid kindlasti tuleb see, millest juttu teen kasuks ka meestele, kes plaanivad kunagi lapse saamist  ja kellele on oluline, et peresse sünniks terve laps- nii füüsiliselt kui psüühiliselt. On väga oluline, et ka meestel oleks teadlikkust ja oskust oma naist selles protsessis vajadusel suunata. Nüüd on lõpuks see teema küpseks saanud ja mulle on väga selgesti näidatud, milles seisnevad peamised probleemid seoses laste saamisega ja mida meie järeltulevad põlved meilt vajavad. Ma tean, et see millest siin juttu on võib olla paljude jaoks valus, kuid näen, et sellesse on just praegu väga vaja teadlikkust tuua.  

Paljude inimeste jaoks on lapse saamine juskui mingi mäng- otsustan nii kas siis üksi või koos kaaslasega ja juba olengi rase. Sellesse suhtutakse  tihtipeale umbes sama pealiskaudsusega ja mehhaaniliselt nagu poest piima ostmisesse, ainult selle vahega, et võetakse endale kohustus laps üles kasvatada.  Enne lapse saamist võiks väga hoolega järele mõelda, kas oled oma eluga rahul ja suudad pakkuda oma lapsele õnnelikku elu ja oma armastust. Mõtle sellele, kas armastad iseennast, oma elu ja mida on sul jagada oma lapsele?

On äärmine isekus saada laps, kui sul on psüühilisi probleeme, kui sa võtad antidepressante või ravimeid, kui sul on mingi haigus, eriti selline mis on arstide poolt krooniliseks või isegi ravimatuks tunnistatud. Tea, et kõik see, mis sa ise oled lapse eostamise hetkel, kõik need geneetilised koodid ja rakumälu mida endas kannad, kanduvad sinu lapsele edasi. Seda, et laps on väliselt sarnane märgatakse tihti, kuid seda, et laps saab ka kogu muu “pärandi” vanematelt, ei taheta näha. Seepärast tajuvad tihti lapsed suureks kasvades, et neil on samad haigused või samad käitumis-ja mõttemustrid, mis nende emal või vanaemal olid. Veel enam, need mustrid võivad töötada selles suunas, et luua haigusi. Mõnikord võib neil olla isegi sarnane elusaatus oma vanematega, sest keegi neist pole tahtnud midagi muuta.

Kui sul on raskeid, lahendamata terviseprobleeme ja sa jääd rasedaks siis tuleb sinu juurde hing, kelle karma on sinu haigus või probleemid enda kanda võtta. Vaene hing võtab su probleemid, sest ta on tulnud sind aitama, päästma, sest lapse hing näeb, et sa ei tule sellega ise toime. Ja siis sinu karma on kanda hoolt haige lapse eest, sest laps peegeldab sulle seda, mida sa varem endas näha ei soovinud, ei tunnistanud või ei aktsepteerinud. Seepärast sünnibki nii palju probleemidega lapsi, kellel südamehädad, kõnehäired, puuduvad jäsemed, või mõni muu füüsiline probleem. Tänapäeva tehnoloogia võib aidata küll puudega lapse sündi ennetada kuid lapsest loobumine ja tema kaotuse valu läbi raseduse katkestamise on liiga kõrge hind olukorras, kus oleksid saanud seda tegelikult ära hoida.

Kui laps sünnib ja emal pole teda võimalik rinnaga toita, jääb laps ilma peamisest- ema armastusest, lähedusest. Sest rinna kaudu saab ta ema armastuseenergiat ema südametasandilt ja see pole asendatav piimapulbriga segatud veega, mida saab purgist kerge vaevaga valmistada. Toit võib anda täiskõhu tunde, kuid ei asenda ema armastust. Rinnad on seotud emakaga ja kui naisel on probleem rinnaga toitmisega, siis tähendab see, et tema energia on kinni, nii seksuaaltasandil kui südametasandil.  Üsna tihti peale lapse sündi kogevad need naised, kes saavad last rinnaga toita et laps muutub rahutuks, nutab kui rinda võtab ning tal on seletamatud gaasivalud. See jällegi on märgiks, et ema on oma töö iseendaga tegemata jätnud või ei tule oma tunnetega toime ja laps saab rinnapiima kaudu sellist energiat, ema vibratsioone, mida ta tegelikult ei peaks saama. Näiteks kui imik vaevleb palavikus, siis tuleb emal endale otsa vaadata- põhjus on väga selgelt tema enda vihastes, lausa põletavates tunnetes mis tihtipeale on seotud lapse isaga. Hetkel, kui ema andestab, kaob koheselt ka palavik ja laps saab kui võluväel terveks. Lapsed elavad läbi igat oma vanemate lahkheli ja probleemi. Neid ei ole võimalik laste eest varjata ja arvata, et mida nad ei tea, seda nad ei saa aru. Saavad, ja rohkem, kui sa arvad. Laps on kuni 7-nda eluaastani energeetilise nabanööri kaudu emaga seotud ja tajub väga teravalt, mis toimub. Seega kõik need korrad, kui sa annad oma lapsele hinnanguid selle kohta, milline ta on, mis probleemid tal on ja mõtled, et teda on vaja mõne selgeltnägija poolt terveks teha vaata palun peeglisse, iseendale otsa. Sina oled see, kellel on probleemid. Laps on sinu peegel, vahest valus, kuid igal juhul aus.

Miks paljud naised ei jää üleüldse ilma meditsiini sekkumiseta rasedaks- sest alakehasse on surutud nii palju läbi töötamata tundeid, emotsioone. Seal on eelnevate lõppenud suhete probleemid ja valu. Seal on oma perekonnaga seotud valu ja pinge. See tähendab, et keskkond, mis lapse jaoks peaks olema armastav, pehme keskkond, kus kasvada on hoopiski pinges, täis viha, kurbust, häbi ja erinevaid teisi negatiivseid emotsioone. Rasedus ja lapse saamine peaks olema õnnelik aeg, kuid kui sul on lahendamata mentaalseid probleeme, siis tuleb arvestada sellega, et depressioon, ärevus ja obsessiiv-kompulsiivsed häired võivad raseduse ajal võimenduda. Kui keha annab märku, et rasestumine pole võimalik siis tuleb tööle asuda iseendaga, et oma allasurutud emotsioonid ja probleemid läbi töötada. 

Kuidas sulle endale tunduks sellise energia keskel olla?  Tahaksid põgeneda? Nii põgeneb ka lapse hing vahest füüsilisest kehast välja, sest näeb et ema jätkab vanade mustritega ja rasedus katkeb. Kuidas saaks üks kasvav hing sellises keskkonnas üldse kasvada ja areneda, kui tema kasvamise aluseks ja esmaseks vajaduseks on vajadus ema eluenergia ja puhta armastuse järele. Ei saagi. Keha ei ole piisavalt tugev selleks, et hinge vastu võtta või hing loobub, sest ta näeb, et seda kõike on siiski tema jaoks liiga palju.

Paljud naised kogevad ka sünnitusjärgset depressiooni- sest sünnituse ajal laps lõhub läbi sünnitusteede tulles kõik alla surutud ja seisma jäänud energiad lahti- see millega sa tegeleda ei tahtnud tuleb halastamatult korraga pinnale ja seda kõike võib olla liiga palju. Valu, mida sa pole lubanud endal tunda, koged sünnituse ajal. Kui laps saaks tulla armastusega, siis ei lõhuks ta oma ema ribadeks. Aga kui ta peab lõhkuma end läbi ema hirmude ja muude tunnete, siis ei jää tal muud võimalust. Jällegi, kui tegeled oma probleemidega ennetavalt, vabastad oma allasurutud emotsioonid siis on nii sünnitus kui sellejärgne aeg sulle õnnelik, kerge, väga mõnus ja meeldiv.  

Ära sünnita lapsi perekonda, kus omavahelised suhted on halvad. Lapse saamine lootuses, et see teeb paremaks suhted su abikaasa või elukaaslasega pole just väga tark idee. Ei tee, pole mõtet seda illusiooni luua. Kui teie kaks neid suhteid parandada pole osanud, tahtnud ega soovinud ning pole tahtnud ka õppida kuidas seda teha, siis oleks tark endale tõde tunnistada. Miski ei lähe paremaks kui teie kaks oma probleeme ignoreerite ja neid päriselt lahendada ei soovi.  Sellises olukorras on ka lapse saamine nagu mehhaaniline protsess, ilma armastustunnete, läheduse ja kireta. Pole hea mõte saada last, kui partnerite vahel armastus puudub, kui omavahelisi suhteid saadavad vaid tülid ja lahkhelid. Keegi ei taha olla kahe tule vahel. Kui sul on lahendamata suhteid oma ema-isa-vendade-õdedega, siis ka need probleemid ja emotsioonid on sügaval su olemuses ja laps peab peale sündi hakkama neid teemasid lahendama, sest sina pole neile tähelepanu pööranud. Kindlasti ära planeeri last inimesega, kellel on mingid sõltuvused (alkohol, suitsetamine, narkootikumid). See inimene pole oma õppetundi siin elus ära õppinud ja kui sa just teadlikult ei soovi, et su tulevasel lapsel samad probleemid oleks siis ma soovitan sul mitte seda teha. Igasugu kahjulike ainete tarbimise järgselt peaks puhastuma vähemalt aasta, et rakud saaksid uueneda ja keha toksiinidest vabaks enne kui midagi plaanima hakata. 

Lapse esmane ülesanne siia maale kehastudes ei peaks olema oma vanemate vigade parandamine. Laps tuleb oma kehasse puhtana ja sinu ülesanne on tagada, et ta puhtaks ka jääks nii raseduse ajal kui elu jooksul. Sa pead veenduma, et sa ei anna lapsele neid probleeme ja isiklikke koormaid, mille lahendamine on sinu enda kätes ja mida on täiesti võimalik lahendada kui vaid tahad- kuid mida oma laiskusest või teadmatusest pole teinud. 

Tulevasel emal on vaja enesega kontaktis olla, tunnetada ennast naisena, tunnetada sügavuti oma keha. See pole kerge maailmas, kus üritatakse igasugu tunnetust tuimestada. Nagu ka sünnitusprotsessi tuimestamine ja keisrilõikega sünnitused. Usu, su laps ei soovi valuvaigistite mürgiuimas siia maailma tulla. Kuigi see tundub mugav, kergem kui otsa vaadata oma sisemisele pimedusele. Paljud naised on kaotanud oma loomulikkuse, kontakti oma naiseliku väega, oma naiselikkuse keskuse- emakaga olles selle väest kui ära lõigatud. Kuid õnneks see on taastatav, kui naine ise soovib enesega tööd teha. Tänapäeval on väga palju võimalusi, oma naiselikku väge äratada, lihtsalt ava oma silmad.

Armas naine, pööra tähelepanu endale, oma kehale. Keegi teine seda sinu eest teha ei saa. Naisena tuleb iga päev tööd teha, et hoida oma seksuaalenergia elavana ja oma alakeha puhtana.  Selleks on hea teadlik tantsimine, puusaringid, mis võimaldavad alakehal loomulikult ja sujuvalt liikuda ja blokeerunud energiatel teadvusesse tõusta ja vabaneda.  Tulevane ema võiks hakata tegema joogat juba vähemalt aasta enne rasedaks jäämise algust sest jooga aitab läbi nendest emotsionaalsetest tasanditest, mida pole seni tahtnud, osanud või suutnud lahendada. Paljud alustavad joogaga lapseootuse ajal ja see on väga hea, kuid tegelikult võiks alustada juba palju varem, et keha energeetiliselt puhtamaks saaks.

Isegi, kui oled minevikus vigasid teinud, siis saad luua parema tuleviku endale ja oma lastele tulevikus. Enne, kui hakkad last planeerima, tee iseennast korda, oma keha tuleb ette valmistada. Vaata üle oma toitumine. Tööta oma sisemaailmaga. Kui sinu enda sünnikogemus või lapsepõlv on olnud traumaatiline, siis tuleb see puhastada ja tervendada. Andesta neile, kellele vaja. Armasta ennast. Võta aega iseenda jaoks ja taasta kontakt oma tunnetega. Puhasta oma keha.  Tervenda ennast taimedega, sest taimed aitavad katkiseid rakustruktuure parandada ja terveneda. Õpi uuesti sügavalt hingama, just nii nagu hingavad beebid. Kui tahad terveid lapsi, ole ise terve. Nii vaimselt kui füüsiliselt. Hoolitse selle eest, et hetkel mil oma tulevasele lapsele elu annad, oleksid sa parim versioon iseendast- tervisest pakatav, rõõmus ja õnnelik. Ärka üles naine, päriselt- ÄRKA ÜLES.

Laps vajab sinult nii enne rasestumist, raseduse ajal kui ka hiljem vaid kolme asja- armastust, armastust, armastust. Lapse hing tahab tulla armastuse sisse, sest seal on tal hea olla. Kui mees ja naine teineteist armastavad ja oma tulevase lapse hinge koos kutsuvad, laskub lapse hing rõõmuga. Siis ta teab, et ta on oodatud ja tahetud ja see mängib väga suurt rolli elus edaspidi. Sellest saab tema elu vundament. Kui soovid last saada ja su elus on parajasti keerulised, närvilised ja stressirohked ajad, siis oota paremaid aegu, et laps saaks tulla rahulikku keskkonda.  Kui saad lapse olles sisemises rahus ja avatud südamega, siis muutub kogu see kogemus sinu jaoks kõige imelisemaks kingituseks, mida siin elus võid saada. Su laps on sulle selle kõige eest igavesti tänulik.

Kõigi veel sündimata hingede nimel,

Jaana

Kui said siit lehelt enda jaoks abi või toetust ja soovid teha tänukingituse, siis võid teha ANNETUSE:
Elumuutjad Oü , a/a: Swedbank, EE652200221060667628
Selgitus: annetus

Suur-suur tänu teile, armsad toetajad selle armastuse ja abi eest, mida Te osutanud olete! Pöördugu teie poole tuhandekordselt tagasi see energia, mida Te juba välja andnud olete või ka edaspidi välja annate!